اپل و گوگل صدرنشین برندهای برتر ۲۰۱۵

اپل و گوگل برندهای برتر
فکر می کنید ارزش برندهای بزرگ چه‌قدر است؟ در گزارش اخیر اینتربرند، ارزش برند اپل بالای ۱۷۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است. پس از اپل، گوگل با بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار جایگاه دوم را از نظر ارزش مالی به خود اختصاص داد. برند سوم کوکاکولا با ارزشی در حدود ۷۸ میلیارد دلار است. به طور کلی شرکت‌های فناوری امسال نیز شانس بیشتری برای حضور در جایگاه صد برند معتبر جهان را داشتند. نشان‌های تجاری اپل و گوگل در سال ۲۰۱۳ از کوکاکولا پیشی گرفتند و کماکان در سال ۲۰۱۵ نیز جایگاه خود را حفظ کرده‌اند. بر مبنای شانزدهمین گزارش سالانه اینتربرند(بهترین برندهای جهانی) ده برند برتر دنیا به شرح زیر است

۱٫ اپل – ۱۷۰ میلیارد دلار
۲٫ گوگل- ۱۲۰ میلیارد دلار
۳٫ کوکاکولا- ۷۸ میلیارد دلار
۴٫ مایکروسافت- ۶۸ میلیارد دلار
۵٫ آی بی ام – ۶۵ میلیارد دلار
۶٫ تویوتا- ۴۹ میلیارد دلار
۷٫ سامسونگ-۴۵ میلیارد دلار
۸٫ جنرال الکتریک- ۴۲ میلیارد دلار
۹٫ مک دونالد- ۴۰ میلیارد دلار
۱۰٫ آمازون- ۳۸ میلیارد دلار

برای تخمین تخمین ارزش برندها فاکتورهایی نظیر سود خالص، بهره‌وری اقتصادی، عملکرد مالی شرکت و تاثیرگذاری نام تجاری بر انتخاب مشتریان، قدرت قیمت‌گذاری در بازار مورد بررسی قرار می‌گیرد.
نشان تجاری اپل که برای سومین سال متوالی صاحب عنوان برترین برند جهانی شده است، توانسته است از زمان انتشار گزارش پیشین اینتربرند تا کنون ۴۳ درصد بر ارزش برند خود بیافزاید. همچنین امسال برنده های جدیدی وارد این لیست شده اند. از این برندها ها می توان به پیپال و لنووو اشاره کرد. پیپال جایگاه ۹۷ را به خود اختصاص داده و برند چینی لنووو توانسته است برای اولین در انتهای این فهرست در رتبه صدم قرار بگیرد.
برندهایی که امسال توانسته اند برای بار نخست در فهرست صد برند برتر قرار بگیرند به شرح زیر است:

۸۲- لگو
۸۷- پیپال
۹۸- مینی
۱۰۰- لنووو

شما می توانید با مراجعه به این آدرس لیست کامل ۱۰۰ برند برتر سال ۲۰۱۵ را مشاهده نمایید:
http://interbrand.com/best-brands/best-global-brands/2015/ranking

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.